Minol ZENNER na świecie

Minol ZENNER na świecie

 

Centrala firmy Minol, Stuttgart

Minol Messtechnik W.Lehmann GmbH & Co. KG, z siedzibą w Leinfelden-Echterdingen w okolicach Stuttgartu, jest wiodącą międzynarodową firmą rozliczeniową. 20 oddziałów i ponad 900 centrów obsługowych w całych Niemczech gwarantuje rozległą sieć obsługową i wszechstronne usługi. W samych Niemczech corocznie odczytuje się i obsługuje ponad 9 milionów punktów pomiarowych w ok. 1,4 mln gospodarstw domowych. Następnie firma przygotowuje rozliczenia energii wg przepisów podziału kosztów ogrzewania.

 
Od połowy lat 90-tych grupa MINOL konsekwentnie realizuje strategię wzrostu, która ma na celu zwiększanie wpływów w branży w skali globalnej. Pod koniec 2005 nastąpiło przejęcie grupy Zenner z Saarbruecken, jednego z największych producentów wodomierzy i ciepłomierzy. Tym samym MINOL został właścicielem spółki Zenner Polska z siedzibą w Warszawie. W tym samym czasie w skład grupy MINOL weszła również firma rozliczeniowa SKT-Skibatron Sp. z o.o. W ostatnich latach nastąpiło również znaczące rozbudowanie pozycji grupy na rynkach USA i Chin.


Grupa Minol-ZENNER jest jednym z wiodących światowych producentów i usługodawców w dziedzinie rozliczeń zużycia energii. Łączy dwie firmy o ogromnych tradycjach: Minol Messtechnik GmbH & Co. KG z Leinfelden-Echterdingen – z naciskiem na zarządzanie energią - i ZENNER International GmbH & Co. KG z Saarbrücken – z naciskiem na rozwiązania techniczne związane z energią.

Wspólnie, obie firmy tworzą rodzinne konsorcjum, które dzięki urządzeniom pomiarowym i usługom zapewnia transparentne zużycie energii i gwarantuje sprawiedliwe rozdzielenie kosztów. Konsorcjum Minol-ZENNER łączy dwa obszary wiedzy i dzięki temu oferuje zarówno sprzęt, jak i usługi z jednego źródła. Taką kombinację rzadko spotyka się w branży pomiarowej.