AKTUALNOŚCI

MINOL Messtechnik przejmuje Skibatron Polska Sp. z o.o.

 

Grupa MINOL ze Stuttgartu stawia na międzynarodowy
rozwój przedsiębiorstwa

Znaczące wzmocnienie pozycji rynkowej w Polsce

 

Stuttgart / Aleksandrów Łódzki, 15.03.2006 r. - przedsiębiorstwo MINOL Messtechnik W. Lehmann GmbH & Co. KG, jeden z wiodących na świecie producentów urządzeń pomiarowych i usługodawca w zakresie rozliczeń kosztów c.o. i wody, kontynuuje strategię wzrostu. Z dniem 01.01.2006 MINOL przejął firmę Skibatron Polska Sp. z o.o.

 

Na rynku polskim MINOL obecny jest od 20 lat pod szyldem swojej spółki siostrzanej Stein-Pol, świadcząc wysokiej jakości usługi rozliczeniowe dla gospodarki mieszkaniowej. Poza obsługą zasobów mieszkaniowych MINOL koncentruje swoją działalność na nowo budowanych obiektach przemysłowych, oferując inwestorom kompleksowe usługi w zakresie zdalnego odczytu urządzeń pomiarowych w systemie radiowym bądź M-Bus.

 

Przejęcie Skibatron Polska przyczyniło się do wzmocnienia pozycji rynkowej firmy MINOL w Polsce. Dzięki wieloletniej obecności w branży i zbliżonym profilu przedsiębiorstwa, Skibatron idealnie pozycjonuje się w grupie MINOL. Włączenie firmy Skibatron do grupy MINOL ma także inny pozytywny aspekt: MINOL prowadzi obecnie działalność w 5 oddziałach w Polsce, tj. Aleksandrowie Łódzkim, Warszawie, Bydgoszczy, Katowicach i Sanoku, oferując w ten sposób swoim Klientom pełną sieć sprzedaży i serwisu.

 

Aktualnie grupa ze Stuttgartu działa w Polsce pod szyldem MINOL Sp. z o.o. Celem jest rozpowszechnienie także w Polsce znanej na świecie marki. Pierwszym krokiem była zmiana nazwy dotychczas funkcjonującej w Polsce spółki Stein-Pol, co nastąpiło z dniem 01.01.2006. Kolejnym będzie włączenie firmy Skibatron Polska do MINOL Sp. z o.o.

 

„Połączenie dwóch doświadczonych zespołów z branży pozwoli na wykorzystanie fuzji w celu zaoferowania naszym Klientom usług o jeszcze lepszej jakości” - mówi Wolfgang Stein, prezes zarządu Minol Sp. z o.o.