Prasa

Nasze publikacje / napisali o nas

 

Systemy Instalacyjne, maj 2006

Minol przejmuje firmę Skibatron

   Koncern Minol Messtechnik ze Stuttgartu – producent urządzeń pomiarowych i usługodawca w zakresie rozliczeń kosztów c.o. i wody, przejmuje firmę Skibatron Polska z Bydgoszczy. W efekcie Skibatron wejdzie w skład grupy kapitałowej Minol i będzie prowadzić działalność pod szyldem nowego właściciela.


 

Instal, pażdziernik 2005
    Wypowiedź Wolfganga Steina, prezesa firmy Minol Stein-Pol, w sprawie znowelizowanej ustawy Prawo energetyczne.

 

 

Systemy Instalacyjne, pażdziernik 2004

Rozliczenia kosztów ciepła – optymalizacja zużycia energii

Wolfgang Stein, Joachim Wien

    Firma Minol Stein-Pol opracowała metodę umożliwiającą identyfikację problematycznych instalacji za pomocą analizy porównawczej. Wyniki tej analizy pozwalają na znalezienie wspólnie z zarządcą danej nieruchomości indywidualnych rozwiązań, które korzystnie wpłyną zarówno na jakość rozliczeń kosztów, jak również na zmniejszenie zużycia energii cieplnej danego budynku.

 


Instal, styczeń 2004 

O podzielnikach kosztów inaczej!

Wolfgang Stein

    Czy są Państwo zaskoczeni, gdy otrzymują miesięczny rachunek za energię elektryczną, który dokładnie odpowiada zużytym przez Państwa kilowatogodzinom prądu? Oczywiście, że nie! Dla każdego jest oczywiste, że otrzymuje swoje rozliczenie za prąd lub telefon, które zostało zmierzone na podstawie indywidualnego zużycia. Tak samo oczywiste – choć nie zawsze pocieszające – jest dla każdego administratora lub właściciela domu, gdy otrzymuje on rozliczenie zużytego ciepła lub wody…

 

 

Magazyn Instalatora, listopad 2003 cz1
Magazyn Instalatora, listopad 2003 cz2

Ring „Magazynu Instalatora”: wodomierze, czyli ciosy nominalne

Radosław Witczak

    Woda jest jednym z najistotniejszych składników niezbędnych do zachowania czynności życiowych człowieka. Zróżnicowane zapotrzebowanie na wodę w gospodarstwach domowych zarówno w budownictwie wielorodzinnym, jak i w domkach jednorodzinnych, wywołało potrzebę dokładnego rozliczania za zużytą wodę.