pozostałe

Pozostałe wodomierze

Wodomierze mokrobieżne

 

Dzięki swej konstrukcji wodomierze mokrobieżne posiadają 100%-we zabezpieczenie przed wpływem zewnętrznego pola magnetycznego, odpowiadając tym samym aktualnym potrzebom gospodarki mieszkaniowej.

Wodomierz w wersji hybrydowej posiada liczydła zalane w glicerynie, dzięki którego bez problemu dokonuje się odczytu wskazań wodomierza, nawet jeśli przepływa przez niego nieprzezroczysta ciecz. Jest to możliwe dzięki braku kontaktu wody z elementem liczydła, na którym wskazywane jest zużycie.

 

 

Wodomierze wielostrumieniowe

Wodomierze serii WM (wielostrumieniowe mokrobieżne), ze względu na dostępność w kilku zakresach pomiarowych, a także swoje cechy użytkowe, przeznaczone są do indywidualnego rozliczania obiektów o znacznie zróżnicowanym poborze wody. Wodomierze o przepływach nominalnych do 6 m3/h mogą służyć do pomiaru zużycia wody w domach jednorodzinnych, gospodarstwach rolnych i niewielkich warsztatach. Wodomierze o przepływach od 6 m3/h wzwyż można wykorzystywać jako liczniki główne w średniej wielkości zakładach produkcyjnych, budynkach wielorodzinnych i lokalnych instalacjach wodociągowych. Wodomierze WM mogą być montowane w poziomych przewodach instalacyjnych wody zimnej, a maksymalnej temperaturze 50ºC i ciśnieniu roboczym do 1,6 Mpa (16 bar).

Wodomierz zapewnia stabilną wysoką dokładność pomiaru w całym zakresie roboczym. Charakteryzuje się bardzo niskimi progami rozruchu. Jest łatwy do regulacji z zewnątrz przy użyciu nowoczesnych stanowisk pomiarowych.

Wodomierz jest odporny na korozję, zanieczyszczenia i obciążenia mechaniczne. Jest też całkowicie odporny na celowe, jak i przypadkowe oddziaływania na jego wskazania.

 

Wodomierze przemysłowe

wodomierz przemysłowy (śrubowy)

Wodomierze serii WPH są przeznaczone do pomiaru zużycia wody zimnej na instalacjach przemysłowych i zasilających budynki mieszkalne wielorodzinne. Mogą być montowane w pozycjach poziomych, pionowych i ukośnych. Zapewniają stabilną wysoką dokładność pomiaru w całym zakresie roboczym.  

Liczydło bębenkowo – wskaźnikowe umieszczone jest w hermetycznej osłonie w suchej przestrzeni. Ciśnienie robocze 1,60 MPa, możliwość zamówienia wersji 2,5 MPa. Możliwość zdalnego zliczania objętości pomiaru.


Cechy charakterystyczne:

 

 ▪ możliwość zabudowy pionowej, poziomej i ukośnej

 ▪ obrotowe liczydło umożliwiające dogodny odczyt

 ▪ odporny na zakłócenia magnetyczne

 ▪ zabezpieczenie liczydła w postaci metalowej pokrywki